Klasa VIIIb zwiedziła firmę LAMEL w Pępowie w ramach „Doradztwa Zawodowego” w poniedziałek 9 grudnia 2019 roku. Opiekę nad klasą sprawowały panie:Dorota Mertsch – doradca zawodowy naszej szkoły oraz wychowawczyni pani Sylwia Górak. Natomiast klasa VIIIa z wychowawczynią do zakładu wybrała się w czwartek (12.12.19). Uczniów po całym zakładzie oprowadzał z pełnym profesjonalizmem pan Sławomir Plichta. Nasi uczniowie poznali cały cykl produkcji w zakładzie. Na poszczególnych działach brygadziści wyjaśniali młodzieży zasady produkcji i wykonawstwa rozdzielnic. Ponadto zwiedziliśmy również całe zaplecze administracyjne włącznie z działami konstrukcji, księgowości, kadr, dystrybucji… Te spotkania były naprawdę super lekcją dla naszych uczniów.  Na zakończenie każdy otrzymał miłą niespodziankę, a my zostawiliśmy życzenia świąteczne i noworoczne. Na koniec klasa VIIIa zaśpiewała kolędę po kaszubsku. Serdecznie dziękujemy!